Skip to content

Konferencja otwarta
Moje zdrowie w moich rękach

Białystok, 8 grudnia 2019(niedziela)

Chcesz dołączyć do naszego wydarzenia?

Wystarczy przyjść na konferencję!

Zarejestruj się na zwiedzanie Pałacu Branickich
Spacer w Przeszłość.

Moje zdrowie w moich rękach

Konferencja jest dedykowane pacjentom, ich rodzinom i wszystkim mieszkańcom naszego regionu zainteresowanych tematyką ochrony własnego zdrowia i poprawy jakości życia.

niedziela – 8 grudnia 2019
Aula Magna, Pałac Branickich, ul. Kilińskiego 1

Zapraszamy do udziału!

Spotkanie jest jednym z wydarzeń zorganizowanych podczas Podlaskiego Tygodnia Profilaktyki i Leczenia Chorób Nowotworowych ONCOweek 2019.

Tegoroczna edycja jest poświęcona profilaktyce, diagnostyce i leczeniu raka płuc, nowotworów wieku dziecięcego oraz nowotworów piersi.

Podczas Konferencji Moje zdrowie w moich rękach odbędą się wykłady naukowe, dyskusje, przygotowane i prowadzone przez lekarzy specjalistów onkologii klinicznej, medycyny rodzinnej i pediatrii i przedstawicieli organizacji pacjentów.

Program
konferencji
8 grudnia

Rejestracja jest nie obowiązkowa,  jednak liczba miejsc jest limitowana. 

Zapisy na wycieczkę Spacer w przeszłość pojawią się na naszej stronie i wydarzeniu na Facebooku.

Uwaga! Decyduje kolejność kompletnych zgłoszeń.

13:00 – 13:30
Onkolog i lekarz rodzinny – recepta na udany duet.
lek. Magda Krajewska i lek. Rafał Maksim

13:30 – 13:50
Gdzie i komu przysługują darmowe onkologiczne programy profilaktyczne, diagnostyczne i lecznicze przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia i Podlaski Oddział NFZ.
mgr. Izabela Bołtruczuk
Narodowy Fundusz Zdrowia Oddział w Białymstoku

13:50 – 14:30
Organizacje pacjentów onkologicznych – pomoc i wsparcie.
mgr Aleksandra Rudnicka
– redaktor naczelna Głosu Pacjenta Onkologicznego

14:30 – 14:50
Fundacja Pomóż im
– mgr Joanna Czupryńska

14:50 – 15:05
Klub Amazonek w Białymstoku
– Prezes Klubu dr inż.Ewa Jabłońska-Grzelak

15:05 – 15:20
Stowarzyszenie Kobiet z Rakiem Jajnika Eurydyki
– mgr Kira Mroczkowska

15:20 – 15:35
Spartanie dzieciom
– dr n med.Mirosław Rybałtowski

15:35 – 15:55
Jak rozmawiać z bliskimi o chorobie – różne spojrzenia – pacjenta i rodziny.

– mgr Ewelina Szarkowska – Białostockie Centrum Onkologii

15:55 – 16:30
Sztafeta w terapii choroby nowotworowej – praca zespołowa pacjenta i lekarza.
lek. Piotr Skalij
– onkolog kliniczny – Białostockie Centrum Onkologii

16:30 – 16:45
Zakończenie konferencji.

 

Wykłady i debata

Bezpłatnie

Rejestracja nie jest obowiązkowa,
liczba miejsc jest limitowana.

Konferencja kierowana jest 
do wszystkich zainteresowanych tematyką swojego zdrowia.

Poznaj naszych gości specjalnych!

Konferencja Moje zdrowie w moich rękach kierowana jest dla szerokiego grona słuchaczy, którzy będą mieli okazję wysłuchać wykładów przygotowanych przez cenionych i znanych lekarzy specjalistów onkologii klinicznej, medycyny rodzinnej i pediatrii oraz przedstawicieli organizacji pacjentów. 

Prelegentami podczas konferencji będą m.in. znana z mediów społecznościowych Magdalena Krajewska (działająca pod pseudonimem: instalekarz) – absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, lekarka w trakcie rezydentury z medycyny rodzinnej oraz Rafał Maksim – także absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, lekarz rezydent radioterapii, a jednocześnie doktorant w I Zakładzie Radioterapii Uniwersytety Medycznego w Białymstoku. 

Ponadto jednym z zaproszonych gości będzie także Agnieszka Witkowicz-Matolicz – autorka książki Niezwykłe dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń. To jedna z bestsellerowych publikacji roku 2018. Książka przywraca wiarę chorym na raka i pokazuje, że rak piersi to nie wyrok. Autorka opowiada w niej historie 10 kobiet, które stawiły czoła chorobie. Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w konferencji oraz organizowanych na niej dyskusjach!

Podczas konferencji nie jest planowana promocja leków.

Konferencję Moje zdrowie w moich rękach zainauguruje wykład prowadzony przez dwóch lekarzy rezydentów – Magdalenę Krajewską oraz Rafała Maksima – absolwentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Magdalena Krajewska to znana w social mediach lekarz w trakcie rezydentury z medycyny rodzinnej. Na co dzień prowadzi profil instalekarz na Instagramie (https://www.instagram.com/INSTALEKARZ/). Ma blisko 59 tysięcy obserwatorów. Pracuje jako lekarz rodzinny w placówkach firmy Grupa Zdrowie. Jak pisze o sobie sama: ,,najbardziej zależy mi na promowaniu profilaktyki czyli na zmianie stylu życia naszego społeczeństwa i podejścia do zdrowego życia. Chcę pokazać, że nie ma leków na wszystkie choroby i co najważniejsze zawsze powinniśmy działać przyczynowo”. Magdalena Krajewska sprawuje także opiekę medyczną nad mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Białmystoku. Pełni funkcję wiceprezesa Fundacji Odzyskać Radość, opiekującej się niepełnosprawnymi dziećmi zamieszkałymi w ZOL. Jest kobietą niezwykle przedsiębiorczą, prowadzi także sklep Medgical – oferujący odzież medyczną.

Rafał Maksim jest lekarzem radioterapeutą pracującym w Białostockim Centrum Onkologii. Na co dzień jest także doktorantem w I Zakładzie Radioterapii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Magdalena oraz Rafał współpracowali ze sobą w niejednym projekcie. Efektem tej współpracy jest wywiad na temat choroby nowotworowej, opublikowany na serwisie YouTube, który mogą Państwo odnaleźć pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=5XRAdow9uSU.

Wykład otwarcia

Onkolog i lekarz rodzinny - recepta na udany duet